Genel Bakış

Dere mahallesinde bulunan Amasya Taş Hanı; dönemin mutasarrıfı Rahtuvan Hacı Mehmet Paşa tarafından, Mimar Mehmet Kalfa'ya 1699 yılında yaptırılmış.

 

Dikdörtgen planlı ve iki katlı olan hanın beden duvarları kesme taş ve tuğladan yapılmış. İç avlu duvarlarla çevrilmiş ve batı cephesindeki ince uzun dikdörtgen içerisinde iki satırlık yapım kitabesi de bulunan giriş kapısı, handan ileriye doğru bir çıkıntı oluşturuyor. Portalın her iki tarafında tonozlu dükkanlar sıralanmış, iç avluyu çeviren hafif sivri kemerlerin üzerine de ikinci kat yerleştirilmiş olan han; günümüze oldukça yıpranarak ulaşmışsa da restorasyonu yapılarak “Taşhan Otel” olarak siz değerli konuklarımızın hizmete sunulmuştur.

 

Deneyimli ve eğitimli müstesna bireylerden oluşan ekibimiz, siz konuklarımızın bütün taleplerini üstün bir gayretle yerine getirmek üzere seçilmiştir. Konuklarımızın genel konforunu sağlamak için ekibimiz; sabır, gurur ve özveriyle hizmet eder. Geçmişin günümüzle buluştuğu bir ortamda keyif dolu anlar Amasya Taşhan Otel'de sizleri beklemektedir.

 

Bu şehri görmediyseniz en güzelini henüz görmediniz… Osmanlı’yı ağırlayan şehrimizde, sizleri de otelimizde konuk etmekten büyük zevk duyacağız.

Otel Detayları

Tüm odalar, klima, mini bar, düz ekran TV, uydu yayını, saç kurutma makinesi, telefon ve ücretsiz wireless ile tam olarak donatılmıştır. Modern bir rahatlık ve lüksten bekleyebileceğiniz her şey mevcuttur.

 

Otelimiz açık büfe kahvaltı, A la Carte Restaurant, Osmanlı Mutfağı, Osmanlı Şerbetleri ve alkollü içecek seçenekleriyle siz değerleri misafirlerimize hizmet vermektedir. İki katı bulunan hanın üst katındaki revak bölümleri restoran olarak kullanıyor,  Eyvan’a bakarak tarihi yaşatıyoruz.

 

Sizleri tarihin kokusuyla bütünleşen otelimizde ağırlamaktan memnuniyet duyacağız.

Panoramik Tur

Değerli misafirimiz, Taşhan Otel'i 360 derece görüntüleyebilir, siz konuklarımız için özenle hazırlanmış ilgili alanlar içerisinde gezinebilirsiniz. Panoramik tur sadece bilgisayarınızdan görüntülenebilmektedir ve yüklenmesi için lütfen bekleyiniz.

Panoramik Tur için tıklayınız

©2017 Taşhan Otel. Designed By